5 pozytywnych, zdrowych, właściwości kawy.Wpływ kawy na człowieka

5 pozytywnych, zdrowych, właściwości kawy.Wpływ kawy na człowieka

Warto przeczytać

5 pozytywnych, zdrowych, właściwości kawy.Wpływ kawy na człowieka

5 pozytywnych, zdrowych, właściwości kawy.Wpływ kawy na człowieka

1. KAWA OBNIŻA STRES
Już od dawna wiadomo, że kawa ma właściwości terapeutyczne. Na nasze odprężenie wpływa choćby jej zapach. Kto nie lubi porannego zapachu parzonej kawy czy aromatu dopiero co zmielonych ziaren, który później jeszcze długo utrzymuje się w kuchni. Zdecydowanie więc niektóre własności kawy wpływają pozytywnie na nasz układ nerwowy.

2. POPRAWIA POTENCJĘ
Warto zwrócić uwagę, że kawa działa jak afrodyzjak. Kawa pobudza nasz mózg, co powoduje większą ochotę na sex. Zgodnie z najnowszymi badaniami u mężczyzn, którzy wypijają 2-3 filiżanki kawy dziennie incydenty związane z brakiem erekcji praktycznie nie występują lub występują sporadycznie. Może więc warto zastanowić się, zanim sięgniemy po chemiczne produkty farmaceutyczne i napić się kawy.

3. ZMNIEJSZA RYZYKO CUKRZYCY
Według badań przeprowadzonych w 2009, kawa zmniejsza zachorowanie na cukrzycę o 7%. To dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę, że na cukrzycę choruje ponad 300 milionów ludzi na całym świecie. Po co więc czekać, jeżeli można zapobiegać ? Wystarczy jedna filiżanka kawy dziennie by działać profilaktycznie.

4. ZMNIEJSZA RYZYKO DEPRESJI
To, że kawa poprawia nastrój, jest faktem powszechnie znanym. Każdorazowo po wypiciu kawy w naszym organizmie zwiększa się ilość wytwarzanej dopaminy, która jest hormonem szczęścia. Jeżeli więc chcemy uniknąć złego samopoczucia w ponure dni, warto sięgnąć po dobrą kawę.

5. POPRAWIA KRĄŻENIE KRWI
Naukowcy dowiedli, że kawa poprawia krążenie krwi. Wpływa pozytywnie na pracę serca i naczyń krwionośnych. Picie kawy powoduje lepszy przepływ krwi w naczyniach krwionośnych o prawie 30%. Powoduje to lepsze dotlenienie organizmu, a co za tym idzie zwiększenie ogólnej kondycji. Dlatego warto sięgać po kawę przed treningiem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments