Czy biały blat kuchenny to dobry pomysł?

Czy biały blat kuchenny to dobry pomysł?

Promocja i Reklama

Niezależnie, czy interesujecie się wystrojem wnętrz, czy też jest to dla was sprawa zupełnie drugorzędna, zapewne zauważyliście, że od co najmniej kilkunastu lat biel i czerń królują w aranżacji przestrzeni. Kolory te, ze względu na swoją uniwersalność, świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu, w tym w kuchni, gdzie często spotkamy białe meble, a także białe blaty. Czy to dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę roboczy charakter kuchni?

Blat blatowi nierówny

Trudno jednoznacznie stwierdzić, że biały blat jest dobry, jak i nie można kategorycznie powiedzieć, że białych blatów nie powinno się stosować w kuchni. Wszystko zależy po pierwsze od aranżacji wnętrza, ale także od materiału, z jakiego blat został wykonany. Niskiej jakości surowce, o porowatej powierzchni, będą trudne do utrzymania w czystości. Bród, plamy po rozlanej zupie czy krople soku jagodowego mogą pozostać na blacie na stałe, jeśli szybko nie usuniecie zabrudzeń. Zupełnie innymi właściwościami wyróżniają się materiały gładkie, przeznaczone do zastosowań kuchennych.

Ich powierzchnia odporna jest na zabrudzenia oraz na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, czyszczenie białego blatu nie wymaga stosowania specjalnych środków – wystarczy wilgotna ściereczka i płyn, który bez trudu znajdziecie w każdym sklepie przemysłowym. Warto więc przed zakupem dokładnie sprawdzić, jakie materiały są dostępne i wybrać te najlepsze, w czym pomoże pożyczka gotówkowa. Dzięki temu unikniecie szybkiego pogorszenia wyglądu mebli kuchennych, a tym

Pielęgnacja blatu

Jak wspomnieliśmy, pielęgnacja blatu nie musi być skomplikowana i trudna. Wystarczy kilka podstawowych preparatów, które świetnie radzą sobie nie tylko z bieżącymi zabrudzeniami, ale także z trudnymi do usunięcia plamami na przykład po sokach, owocach czy winie. Warto zapytać wykonawcę mebli, jak konserwować blat, szczególnie jeśli wykonany jest z surowców podatnych na zabrudzenia. Innym rozwiązaniem, które pozytywnie wpłynie także na wygląd pomieszczenia, jest zastosowanie dwóch różnych blatów.

Meble można podzielić, tworząc strefę roboczą, w której zastosujecie na przykład blat kamienny. Jest on bardzo trwały i estetyczny. Co więcej, bez trudu pokroicie na nim warzywa czy mięso. Rozwiązanie to znacznie podnosi koszt remontu kuchni, jednak z pomocą pożyczki gotówkowej, łatwo pokryjecie różnicę w cenie, a efekt estetyczny będzie naprawdę zaskakujący.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments