Dlaczego warto korzystać z filtra przepływowego?

Dlaczego warto korzystać z filtra przepływowego?

Promocja i Reklama

Kupowanie wody w butelkach nie jest ekologiczne. Dodatkowo tracimy czas na zakupy oraz nasze zdrowie, dźwigając ciężkie zgrzewki do domu. Latem tej wody jest bardzo dużo. Można to jednak zmienić. Do dyspozycji mamy różne rodzaje filtrów, np. przepływowe. Jakie są ich zalety? Który filtr warto wybrać? Jak działają filtry przepływowe?

Jak działają filtry przepływowe?

Filtry przepływowe są montowane bezpośrednio przy kranie. Nie zajmują dużo miejsca, a potrafią przefiltrować wiele litrów wody w krótkim czasie. Cały system do filtrowania montuje się tylko raz. Później należy pamiętać o regularnej wymianie wkładu filtrującego oraz uszczelki. Dzięki temu będziemy cieszyć się czystą wodą prosto z kranu. Choć wydatek ten na jeden raz jest większy niż np. w przypadku dzbanków filtrujących, bardzo szybko się zwraca.

Filtr przepływowy daje także inną korzyść. Z racji tego, że przefiltrowana woda płynie prosto z kranu, taką też wlewamy np. do czajnika. To bardzo ważne, ponieważ zmiękczona przez filtr woda nie pozostawia kamienia na urządzeniach AGD. Dzięki temu mają one o wiele dłuższą żywotność, a co za tym idzie – mamy mniej wydatków.

Który wkład do filtra wybrać?

To, jaki wkład filtrujący wybierzemy, zależy od właściwości, jakich od niego oczekujemy. Jeśli zależy nam głównie na poprawie smaku wody, najlepiej wybrać filtr węglowy. Jest on najczęściej kupowanym wkładem. Dodatkowo wpływa korzystnie na zapach wody oraz jej zabarwienie.

Jeśli podejrzewamy lub wiemy, że w wodzie znajdują się azotany lub organiczne substancje pochodzące z pobliskich pól, możemy wybrać filtr azotanowy. Usunie on te zanieczyszczenia i dodatkowo dzięki niemu pozbędziemy się z wody także metali ciężkich. W przypadku wody, z której trzeba usunąć mechaniczne zanieczyszczenia w postaci, np. piasku, warto zakupić wkład polipropylenowy.

Woda, która jest twarda, powinna przepływać przez żywiczny wkład filtrujący. Zmiękczy on wodę oraz zmniejszy zawartość takich składników mineralnych jak magnez i wapń. Dzięki temu sprzęt AGD będzie skutecznie chroniony przed kamieniem.

Dlaczego warto korzystać z filtrów przepływowych?

Tego rodzaju filtry są najbardziej wydajną opcją. Dlatego też sprawdzą się w miejscach, w których zużycie wody pitnej jest duże, np. w restauracjach lub domach zamieszkiwanych przez duże rodziny. Filtr przepływowy pozwoli na oczyszczenie dużej ilości wody w krótkim czasie. Co ważne, wodę tą można pić prosto z kranu, gotować, wykorzystywać do różnych potraw, a także do podlewania roślin oraz pojenia zwierząt. Jest w pełni bezpieczna i zdatna do spożycia.

Filtr przepływowy nie zajmuje dużo miejsca. W przypadku niewielkich mieszkań, w których liczy się każda wolna przestrzeń, to rozwiązanie idealne. Nie trzeba zastawiać blatu dzbankiem lub napełniać co chwilę butelki filtrującej.

Filtry przepływowe pozwalają na realną oszczędność pieniędzy na wielu płaszczyznach. Woda z kranu jest tańsza niż butelkowana. Sam filtr jednorazowo, gdy go montujemy, jest dość dużym wydatkiem. Zwraca się jednak bardzo szybko. Wkład filtrujący trzeba wymieniać mniej więcej co 3 miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments