Jak dbać o sprzęt elektroniczny podczas upałów?

Jak dbać o sprzęt elektroniczny podczas upałów?

Artykuł miesiąca

Wysokie temperatury są uciążliwe zarówno dla nas jak i dla zwierząt. Stosujemy szereg praktyk, aby ulżyć sobie w te trudne dni i dbamy o odpowiednią temperaturę naszych bliskich i pupili. Jednak nie tylko żywe istoty narażone są na negatywne skutki upałów.

Jak dbać o sprzęt elektroniczny podczas upałów?

 

Sprzęt elektroniczny funkcjonuje gorzej, a przede wszystkim jest bardziej narażony na awarie podczas pracy w cięższych warunkach, które zapewnia wysoka temperatura. Brak podjęcia profilaktycznych działan może spowodować, że konieczna będzie naprawa telefonu czy tabletu. Według licznych danych, które są zamieszczane m. in. przez serwis tabletów nasz sprzęt wymaga naszej opieki, zwłaszcza w upalne, letnie dni.

Jak dbać o sprzęt elektroniczny podczas upałów?

Poniżej znajdziesz kilka porad, które zapewnią większe bezpieczeństwo Twoim urządzeniom i pozwolą uniknąć Ci kosztownych napraw. Działania nie są wymagające i nie zmuszają do radykalnych zmian, ani do trudnych do zrealizowania rozwiązań.

Stosując nawet tylko kilka z nich znacznie wpłyniesz na kondycję Twojego tableta czy telefonu.

Uwolnij urządzenie z etui na czas upałów- gruba warstwa ochronna, którą pokryty jest Twój sprzęt sprawia, że temperatura jest izolowana i wzrasta jeszcze bardziej. Pomimo, że bezpieczeństwo i ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi jest ważna, warto pozbyć się etui i wszelkiego rodzaju case’ów na czas gorących dni. Jeśli za wszelką cenę nie chcesz rezygnować z ochrony powinieneś zdecydować się na zamienniki o cienkiej strukturze i jasnym kolorze oraz rezygnować z materiałów skórzanych.

Nie trzymaj urządzenia w kieszeni lub samochodzie- wszelkie miejsca, które są cieplejsze niż temperatura powietrza to złe rozwiązanie. Nawet pozorna chwila, kiedy Twój sprzęt został w samochodzie może sprawić, że błyskawicznie się nagrzeje, a konsekwencje mogą być kosztowne. Trzymanie telefonu w kieszeni podwyższa temperaturę nawet o kilka stopni.

Trzymaj swoje urządzenie poza zasięgiem słońca- jeśli jesteś narażony na promieniowanie słoneczne zadbaj, aby Twoje urządzenie nie miało z nim bezpośredniego kontaktu. Szczególnie na plażach warto zwrócić uwagę, czy nasz sprzęt jest przechowywany w czymś co ochroni go przed rozgrzaniem na słońcu.
Latem punkty, w których ofercie znajduje się m. in naprawa tabletów, czy naprawa telefonów odnotowują wiele przypadków przegrzania urządzenia. Należy pamiętać, że słońce i wysoka temperatura nie sprzyja nie tylko nam, ale również urządzeniom elektronicznym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments