Jak oświetlić taras domu?

Warto przeczytać

Taras to idealne miejsce do spędzania wieczorów z rodziną i przyjaciółmi. W tym celu warto zadbać o jego klimatyczne oświetlenie, pełni ono bowiem nie tylko rolę praktyczną, ale i dekoracyjną. Jakie rozwiązania są najlepsze?

Jednolity styl

Oświetlenie tarasu powinno współgrać z wystrojem domu i wyglądem ogrodu. Nie musi to być dokładnie ten sam styl, ale przyda się choć jeden element wspólny – nowoczesne meble i tradycyjne lampy stworzą ciekawą całość, jeśli będą w tym samym kolorze.

Z drugiej strony, właśnie za pomocą oświetlenia można wyczarować unikalny klimat – jeśli taras urządzony jest minimalistycznie, można pod zadaszeniem zawiesić japońskie lampiony, a do klasycznych, drewnianych mebli pasują kolorowe lampy o ekstrawaganckiej formie. Natomiast gdy wystrój tarasu dość często się zmienia, najlepszym rozwiązaniem będą proste lampy w neutralnych kolorach, które pasują do wszystkiego.

Jakie lampy wybrać?

Jakie konkretnie lampy nadają się do oświetlania tarasu? Nad stołem można zamontować elegancką, wiszącą lampę, trzeba jednak pamiętać o tym, że będzie ona narażona na podmuchy wiatru, dlatego niezbędne jest dodatkowe zabezpieczenie takiego oświetlenia. Dobrze też, by w pobliżu lampy sufitowej nie znajdowały się przedmioty, które mogłyby ulec zniszczeniu, gdyby wiatr mocno huśtał takim wiszącym oświetleniem.

Bardziej praktycznym rozwiązaniem są kinkiety ogrodowe, mocowane na ścianach, dzięki czemu oświetlenie jest stabilniejsze i odporniejsze na pogodowe zawirowania. Kinkiety dają bardzo klimatyczne światło i w zależności od potrzeb, można zapalić wszystkie takie lampki albo tylko ich część.

Jeśli chodzi o stylistykę, bardzo efektowne są kinkiety stylizowane na latarnie retro, jak lampy Massive, które można kupić w Centrum Światła, oraz proste, półokrągłe kinkiety z delikatnym zdobieniem, które ładnie harmonizują z każdą stylistyką ogrodowego wyposażenia.

Kwestie techniczne

Co ważne, lampy do oświetlania tarasu muszą być przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Nie warto tego ignorować, w przeciwnym razie dojdzie do spięcia i zniszczenia obudowy lamp.

https://centrumswiatla.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments