Preizolacja - Poznaj zastosowanie preizolacji w ciepłownictwie!

Preizolacja – Poznaj zastosowanie preizolacji w ciepłownictwie!

Warto przeczytać

Optymalna praca systemów, sieci ciepłowniczych, klimatyzacyjnych wymaga odpowiedniego zaizolowania rur. Współcześnie standardem jest wykonywanie sieci z rur, kolan, zaworów preizolowanych. „Zwykłe” stalowe rury spotykane są jeszcze w budynkach, które były budowane kilkadziesiąt lat temu, ale także i tam są sukcesywnie wymieniane na rury preizolowane. Warstwa preizolacji, która znajduje się na rurze, tworzy barierę ochronną i zabezpiecza przed utratą czynnika ciepła. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o zastosowaniu preizolacji w ciepłownictwie- koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Rury preizolowane – zastosowanie, charakterystyka

Preizolacja jest stosowana w celu ograniczenia strat ciepła, ale także i awarii. Zwykłe stalowe rury, nie posiadały żadnej zewnętrznej ochrony, z tego względu mogły dosyć łatwo ulec uszkodzeniom, co powodowało przerwy w dostawie czynnika ciepła, było też dosyć kosztowne.

Rury preizolowane stosuje się przede wszystkim do budowy sieci ciepłowniczych, a także instalacji chłodniczych. Rury te posiadają warstwę izolacyjną zewnętrzną. Rury, zawory, czy kolana preizolowane stosuje się w domach jednorodzinnych, a także i w dużych obiektach. Warstwa izolacyjna, która się na nich znajduje pozwala im wytrzymać w skrajnych temperaturach. Dobre rury preizolowane sprawdzają się w temperaturze przekraczającej -40 stopni. Warto wspomnieć także o tym, że produkty preizolowane można montować zarówno na ziemi, jak i pod jej powierzchnią.

Rury preizolowane wykorzystywane są także podczas budowy sieci wodociągowych, a także i sieci, których zadaniem jest przesył ciepła, powstałego w wyniku spalania biomasy. Ich głównymi zaletami jest zmniejszenie strat ciepła (nawet o 50%). Materiały preizolowane długą żywotność oraz wysoką wytrzymałość sieci, w której zostaną wykorzystane. Przyczyniają się do zmniejszenia strat ciepła, nawet o połowę. W dłuższej perspektywie stosowanie ich jest po prostu bardziej opłacalne! Warto dodać także, że preizolacja jest łatwiejsza podczas montażu i mniej podatna na uszkodzenia.

Gdzie kupić korzystnie materiały preizolowane?

Jest wiele miejsc, w których kupić można rury, zawory czy kolana preizolowane. Nie wszędzie jednak cena ich jest atrakcyjna a produkty dobrej jakości. Z tego względu zawsze korzystnie jest wybierać rury preizolowane ze sprawdzonych sklepów, które cieszą się dobrymi opiniami. Jednym z nich jest hurtownia hydrauliczna online z Bydgoszczy Proterm. To właśnie w tym sklepie instalacyjnym znajduje się szeroki wybór rur preizolowanych i innych produktów z kategorii ciepłownictwo, których wybór jest szeroki a ceny przystępne. Oferowany tam asortyment jest nowy, bez wad, pochodzi tylko od sprawdzonych producentów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Proterm!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments