Skuter dla początkujących – zacznij swoją przygodę z jednośladami

Skuter dla początkujących – zacznij swoją przygodę z jednośladami

Aktulności Prasówki

Marzysz o efektywnym i stylowym sposobie przemieszczania się przez miasto, który umożliwi Ci rezygnację z konieczności poruszania się transportem publicznym? Skuter miejski to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie. Jego eksploatacja i utrzymanie jest tańsze niż eksploatacja samochodu, a daje możliwości poruszania się samodzielnie po wybranych ścieżkach, bez dostosowywania się do rozkładów jazdy autobusów i tramwajów: zapomnij o spóźniających się środkach transportu miejskiego i wybierz niezależność ze skuterem miejskim.

Co musisz wiedzieć przed wyborem miejskiego skutera?

Zasady ruchu drogowego zobowiązują użytkownika skutera do spełnienia dwóch warunków: musisz mieć ukończone 18 lat i posiadać specjalny kask, który zabezpieczy głowę w trakcie ewentualnego wypadku. Jeżeli chcesz jeździć skuterem przed osiągnięciem pełnoletniości lub rozważasz zakup skutera dla dziecka w wieku nastoletnim, pamiętaj, że osoba niepełnoletnia będzie miała obowiązek uzyskania specjalnego prawa jazdy w kategorii AM dla motorowerów. Aby przystąpić do kursu takiego prawa jazdy, dziecko musi mieć ukończone 13 lat i 9 miesięcy.

Wszystkie te warunki dotyczą bowiem pojazdów określanych mianem motorowerów, a takie właśnie są skutery miejskie. Motorower może rozwijać maksymalną prędkość 45 km/h – powyżej tej prędkości musisz posiadać prawo jazdy kategorii A dla motocykli.

Warto pamiętać także o innych praktycznych zasadach jazdy skuterem do miasta: kontroluj przycisk hamowania, co pozwoli Ci dostosować prędkość do warunków. Przed zakupem sprawdź, czy skuter posiada odpowiednie opony: do jazdy miejskiej mogą one wynosić dziesięć do dwunastu cali. Pamiętaj, że jako kierowca skutera musisz jeździć poboczem drogi, aby zachować prawidłowe zasady ruchu i włączyć się w niego odpowiedzialnie. Dzięki temu każdy pojazd na drodze zyska odpowiednie miejsce, nie musisz więc obawiać się, że przeszkodzisz innym pojazdom.

Pamiętaj, że skuter jest lżejszy, więc nieco łatwiej wpada w poślizg. Prowadź go uważnie i stosuj się do zasad bezpieczeństwa.

Jak wybrać skuter dla początkujących?

Skuter dla początkujących powinien być wygodny, pozwalać na duży komfort jazdy i gwarantować możliwość bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Na rynku dostępne są skutery dwusuwowe i czterosuwowe. Te pierwsze są nieco tańsze w eksploatacji i wymagają jedynie dolewania oleju do zbiornika. Tak zwane „dwusuwy” łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. Zwróć uwagę na stan opon, zwłaszcza, jeżeli wybierasz używany pojazd. Opony o mocno startym bieżniku nie zagwarantują odpowiedniej przyczepności do powierzchni jezdni.

W profesjonalnym sklepie motocyklowym znajdziesz solidne i wytrzymałe skutery miejskie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments