W co Polacy inwestowali po 89. roku?

W co Polacy inwestowali po 89. roku?

Prasóweczki Promocja i Reklama

W co Polacy inwestowali po 89. roku? Zanim przejdziemy do momentu po 89. roku warto jest się zastanowić co w Polsce było przed. Tak zwany szary obywatel przechodził do dyspozycji przede każdym książeczkę oszczędnościową PKO, na jakiej nie warto było „ciułać” przed końcem ósmej dekady, bowiem oczekiwała na niego hiperinflacja.

Zbliżamy się do roku 1989

Dużo wydali ci, którzy w 1989 roku wrócili z pozycji w USA razem z pieniędzmi. Przez większość powojennych dekad ważna było powiadamiać o inwestycjach państwowych. W latach 80. próbowano nawet „oswoić” prywatną inicjatywę możliwością prowadzenia interesów z nadrukiem „Ajent”. Nadal niełatwo było prywatnie kupić ziemię czy inne nieruchomości. Jednak pod koniec ósmej dekady, kiedy więc teraz decydenci stracili wiarę w komunizm, zaczęło powstawać coraz dużo prywatnych firm, choćby wypożyczalni kaset wideo. W miejscowościach nieźle prosperowały bary, restauracje i restauracje.

Tuż po roku 1989

Po roku 1989, a naprawdę w 1990 okazało się, że zasoby gotówki, którymi mieli Polacy były wielu wyższe niż podaż towarów. Przyniosło to wielką inflację, która sięgnęła 1395 proc. Jednak konsekwentne egzekwowanie m.in. tak zwanego popiwku w istotnym stopniu uznało tę inflację ograniczyć.

Mimo tych dolegliwości u wielkiej grupy naszych rodaków obudził się instynkt przedsiębiorczości. Do najłatwiejszych wtedy biznesów zaliczyć można dodane wypożyczalnie kaset wideo. Pamiętamy targowiska miejskie umiejscowione nierzadko w środowiskach miast, gdzie ważna było teraz kupić każdy element. Powstawały prywatne hurtownie. Upadały państwowe zakłady, momentem na myśli domina. W ich znaczenie (np. piekarni) powstawały firmy podobnych branż jednak bardziej ekonomiczne.

Co wtedy

Znacznie mocno zaczęły pojawiać się nowe domeny natomiast na momencie tysiącleci świadczy o sobie znać wzmożone uczestnictwo w polskiej gospodarce inwestorów zagranicznych. Polska gospodarka zaczęła bowiem się stabilizować. Bezrobocie nadal było ogromne, jednak stopniowo się już zmniejszało. Część inwestorów dostrzegła swoje możliwości w turystyce. Coraz większym powodzeniem wśród turystów zaczęły się cieszyć takie regiony, jak Warmia i Mazury i okolice Tatr. Działki nad jeziorami stawały się coraz cenniejszym nabytkiem.

Jak ze Polacy się wyraźnie wzbogacili to poważna postać spośród ich zaczęli dbać o daniu tak swojego kapitału, aby ten na nich robiłeś. W nowych latach do największych sposobów inwestowania naszych rodaków należą nieruchomości, zwłaszcza mieszkania pod wynajem i ziemia.

Część próbuje jeszcze lokat bankowych, jednak te póki co nie są opłacalne, również ze względu na głębokie oprocentowanie, kiedy również tworzącą inflację.

Zastanawiasz się w co zainwestować w okresach kryzysu?

zobacz W co Polacy inwestowali po 89. roku?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments